İlgili Ürünler

Hysan Baby %0.04 Sodyum Hiyalüronat
 

Burun İçi Kuruluk

Çocuklarda burun kuruluğu, özellikle ısıtıcıların açık olduğu ve soğuk havanın hakim olduğu kış mevsimlerinde görülebildiği gibi; erişkinlerden farklı olarak parmakla burun karıştırmaya bağlı olarak burun mukozasının tahriş edilmesi ve bazen de burun kanamaları da görülebilmektedir.

 

Çoğu çocuk, erişkinler gibi burun kuruluğunu bir şikayet olarak ifade edememektedir. Burun içerisinde oluşan kabuklanmaya bağlı olarak burun tıkanıklığı, nefes alırken ses çıkarma ve bazen de burun kanaması gibi problemler yaşanabilmektedir.

 

Çocukların burun deliklerindeki nefes alanları erişkinlerden daha azdır. Erişkinlere göre burun havasına daha fazla bağımlıdırlar ve burun mukozaları çok daha narindir. Çocukların burnuna peçete sokulması, parmakla burun karıştırm alışkanlıklarının olması, burun içi emici pompaların kullanılması, havayı kurutan ısıtıcıların çalıştırılması gibi farklı faktörlere bağlı olarak burun kuruluğu ortaya çıkabilmektedir.

 

Burun mukozasında kuruluk ve kabuklanma saptanan çocuklarda yukarıdaki risk faktörlerinin azaltılmasının yanında, burun içerisinde nemlendirici sprey, merhem ya da damla şeklindeki ilaçların kullanılması faydalı olacaktır.

 

HYSAN Baby burun damlasının kullanılması, bu durumlarda nazal mukozanın tekrar nemlendirilmesine yardımcı olur. Burun solunumu engellenmez ve burunun temizliği kolaylaşır. Bu özellikle bebeklerde ve küçük çocuklarda önemlidir, çünkü solunumun engellenmesi çoğu kez yutkunma zorlukları ve uyku bozukluklarına neden olmaktadır.

 

HYSAN Baby, burun damlası, fizyolojik bir madde olan sodyum hiyalüronat ihtiva eder. Bu madde özellikle yukarıda belirtilen kullanım amacını uygun duruma getiren iki özelliğe sahiptir: Mukoza üzerine çok iyi şekilde yapışır ve uzun süreli koruyucu bir film oluşturur. Bunun da ötesinde, yüksek oranda su tutma kabiliyetine sahiptir ve daha yalın bir ifade ile nem bağlayıcıdır.

 

Kaynak: http://www.burunkurulugu.com/

©2012 Biem İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Biem İlaç San. ve Tic. A.Ş. Turgut Reis Cad. No:21 Tandoğan/Ankara Tel: (0312) 230 29 29 Fax: (0312) 230 68 00
Sitemizde yer alan bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitemizin ürünler bölümü sağlık çalışanları içindir.